Polityka prywatności

Blog Bernadeta Selwa


Zgodnie z RODO – unijnym rozporządzeniem dotyczącym ochrony danych osobowych, które obowiązuje od 25. maja 2018 roku, każda osoba przetwarzająca w jakikolwiek sposób dane osobowe użytkowników, jest zobowiązana określić zasady i cele przetwarzania i gromadzenia tych danych osobowych.

Bernadeta Selwa – osoba fizyczna, administrator strony bernadetaselwa.pl i jedyny właściciel, a także autor wpisów.

Blog – blog internetowy udostępniany przez właściciela strony, którym jest Bernadeta Selwa, udostępniany użytkownikom pod adresem bernadetaselwa.pl oraz wszystkimi adresami przekierowującymi do głównego adresu strony, a także inne związane z jego uzupełnieniem, kontynuacją lub zmianą konieczną w przyszłości.

Dane osobowe – wszelkie informacje, które dotyczą zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą zidentyfikowaną jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny, jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, umysłowe, fizjologiczne, kulturowe, ekonomiczne lub społeczne.

Osoba fizyczna – każdy użytkownik bloga, który odwiedza stronę i korzysta z jej informacji, usług lub użyteczności udostępnianych przez właściciela strony czyli Bernadetę Selwę.

Administratorem danych jest właścicielka bloga „Bernadeta Selwa Blog” – Bernadeta Selwa. Dane osobowe są chronione zgodnie z wymogami i standardami określonymi w przepisach prawnych. Przechowywanie danych odbywa się na specjalnie zabezpieczonych serwerach. Na stronie używany jest bezpieczny protokół szyfrowania komunikacji (SSL).

Bernadeta Selwa jest jedynym administratorem danych osobowych. Twoja aktywność na moim blogu, czyli dodawanie komentarzy, zapisanie się na newsletter lub skontaktowanie się ze mną za pomocą formularza kontaktowego jest również aspektem przetwarzania danych osobowych takich jak imię, nazwisko, adres IP czy adres e-mail. Twoje dane osobowe są treścią poufną, są przetwarzane zgodnie z przepisami prawa i ochroną danych osobowych oraz w takim zakresie i celu, jaki jest niezbędny do realizacji Usługi świadczonej elektronicznie.

Dane osobowe mogą zostać usunięte w momencie cofnięcia zgody na ich przetwarzanie. Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, usunięcia, sprostowania, a także ograniczenia przetwarzania. Obowiązuje również prawo sprzeciwu czy wniesienia skargi do organu nadzorującego. Kontakt z osobą nadzorującą przetwarzanie danych osobowych na blogu bernadetaselwa.pl – kontakt@bernadetaselwa.pl

W przypadku wystąpienia cofnięcia zgody na przetwarzanie zastrzegam sobie prawo do przetwarzania, jeżeli przepisy krajowe, unijne, a także prawa międzynarodowego zobowiązują do przechowywania danych. Dane nie są udostępniane innym podmiotom, jeśli nie są to podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawnych. Udostępnianie danych może wystąpić w przypadku, gdy podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawnych (organy ścigania) zażądają takich informacji.

Pliki cookies są plikami używanymi przez blog. To one ułatwiają korzystanie z wcześniej odwiedzonych stron. Informacje gromadzone to adres IP, wykorzystywana przeglądarka, system operacyjny, dostawca usługi internetowej, język, czas i data, lokalizacja, informacje wysyłane do witryny za pośrednictwem formularzy.

Google Analitics służy do gromadzenia danych do monitorowania i sprawdzenia sposobu korzystania z bloga. Te informacje służą jedynie do poprawy funkcjonowania bloga. Dane o użytkownikach są zbierane przez to narzędzie, którego głównym zadaniem jest monitorowanie zachowania użytkownika na stronie.

Piksel Facebooka to narzędzie marketingowe służącego do tego, aby kierować do odwiedzających „Blog Bernadeta Selwa” reklamy remarketingowe.

Newsletter służy do przetwarzania danych w innych celach np. marketingowych. Jeśli wyrazisz dobrowolną zgodę zapisując się na newsletter, dane będą wykorzystywane jedynie do wysyłania e-maili informacyjnych z bloga „Blog Bernadeta Selwa”. Dane te przechowywane są w systemie Mail Chimp. Administrator informuje, że powierza przetwarzanie danych osobowych podmiotowi Mail Chimp. Inne osoby trzecie nie będą miały do nich dostępu. W każdej chwili masz możliwość dostępu do tych danych, ich poprawiania i żądania wypisania się z newslettera. W tym celu wciśnij odpowiedni link wypisania z listy w przesłanym przeze mnie newsletterze.

Komentarze Word Press są zamieszczane przez osoby fizyczne w serwisie Word Press. Komentarze mogą być umieszczanie po zalogowaniu do konta lub poprzez podanie imienia i adresu e-mail, jeśli chcesz pozostać gościem. W tym momencie dane osobowe użytkowników korzystających z tej formy komentowania są przetwarzane przez Word Press.

Inne wtyczki na stronie „Blog Bernadeta Selwa” mogące zbierać dane o użytkownikach:

  • Instagram – więcej o zasadach dotyczących danych na Instagramie znajdziesz TUTAJ.


Blog Bernadeta Selwa – Bernadeta Selwa autorka i właścicielka bloga bernadetaselwa.pl